| Make | Caterpillar |
|---|---|
| Engine Model | Cat C2.1 ACERT |
| After-Sales Service | Lifelong remote technical guidance |
| Length*Width*Height | 5.89m*1.86m*2.55m |
| Product Name | Caterpillar CAT305.5E2 excavator |
| Working Hour | 997h |
|---|---|
| After-Sales Service | Lifelong remote technical guidance |
| Company Location | Shanghai, China |
| Engine Model | Cat® C9 ACERT |
| Make | Caterpillar |
| Moving Type | Track Excavator |
|---|---|
| Engine | SAA4D95LE turbocharged engine |
| Maximum Digging Height | 7150mm |
| Cab Features | Quiet and comfortable cab space, good front and rear visibility, large-capacity automatic air conditioning |
| Location | Shanghai, China |
| Driving Form | Hydraulic |
|---|---|
| Engine Model | Cat® C9ACERT™ |
| Machine Weight | 33750kg |
| Working Hour | 969h |
| Origin | Japan |
| Kedalaman Penggalian Maksimal | 3455mm |
|---|---|
| Mesin | Asal usul |
| Kondisi | Digunakan |
| Berat badan | 3,5ton |
| Jenis | Ekskavator Perayap |
| Tipe bergerak | Ekskavator Perayap, Ekskavator Roda |
|---|---|
| Mesin | Mesin Asli Jepang |
| Membuat | ulat |
| Waktu pengiriman | 5-8 hari |
| Syarat-syarat pembayaran | L/C, D/A, D/P, T/T, MoneyGram |
| Tipe bergerak | Ekskavator Perayap |
|---|---|
| Mesin | Asal usul |
| Membuat | ZX50U |
| Tahun | 2020 |
| Kecepatan | 6km/jam |
| Mesin | Asal usul |
|---|---|
| Kondisi | Digunakan |
| Berat badan | 3,5ton |
| Jenis | Perayap |
| Warna | Kuning |
| Tipe bergerak | Ekskavator Perayap |
|---|---|
| Mesin | Asal usul |
| Membuat | ZX55 |
| Tahun | 2020 |
| Kecepatan | 6km/jam |
| Tipe bergerak | Ekskavator Perayap |
|---|---|
| Mesin | Asal usul |
| Membuat | ZX60 |
| Tahun | 2020 |
| Kecepatan | 6km/jam |